Data Engineer/ETL Developer

Kraków, Rzeszów, Warszawa, Bielsko-Biała · Financial Technology Services (FTS-P)

Oferty pracy     Data Engineer/ETL Developer

Rekrutacja zdalna

Opis stanowiska:
Specjalista ds. Integracji ETL jest odpowiedzialny za projektowanie, rozwój i utrzymanie rozwiązań integracji danych wspierających procesy biznesowe i analityczne. Rola ta polega na pracy nad procesami ETL, zapewniając, że dane są dokładnie i efektywnie pobierane, transformowane i ładowane z różnych systemów źródłowych do systemów docelowych. Dodatkową zaletą będzie jeśli kandydat wykorzysta swoje doświadczenie w oprogramowaniu Ab Initio do budowania skalowalnych i solidnych przepływów ETL, zapewniając jakość, integralność i wydajność danych.

Kluczowe obowiązki:
Projektowanie i rozwój:
    Projektowanie, rozwój i optymalizacja przepływów ETL przy użyciu narzędzi ETL (preferowane AB Initio).
    Tworzenie i utrzymanie rozwiązań integracji danych, które są zgodne z wymaganiami biznesowymi i standardami architektonicznymi.
    Opracowywanie i wdrażanie logiki transformacji danych w celu zapewnienia ich jakości i integralności.

Integracja systemów:
    Współpraca z zespołami międzyfunkcyjnymi w celu integracji różnych systemów i źródeł danych.
    Opracowywanie i utrzymywanie mapowań danych, przepływów pracy oraz harmonogramów procesów w celu zapewnienia efektywnej integracji systemów.
    Zapewnienie, że zintegrowane systemy działają skutecznie i spełniają określone wskaźniki wydajności.

Zarządzanie danymi:
    Zarządzanie i monitorowanie przepływów danych w różnych systemach, zapewniając terminowość i dokładność dostarczanych danych.
    Wdrażanie procedur walidacji danych i obsługi błędów w celu zapewnienia ich niezawodności.
    Utrzymywanie dokumentacji dla wszystkich procesów ETL, w tym diagramów przepływu danych, procesów i konfiguracji systemów.

Optymalizacja wydajności:
    Monitorowanie procesów ETL i wydajności systemów, wprowadzanie niezbędnych poprawek w celu optymalizacji prędkości i efektywności.
    Identyfikowanie wąskich gardeł i obszarów do poprawy w przepływach ETL i procesach integracji.

Rozwiązywanie problemów i wsparcie:
    Zapewnianie ciągłego wsparcia i rozwiązywanie problemów związanych z procesami ETL i integracją systemów.
    Współpraca z zespołami wsparcia IT w celu rozwiązywania problemów związanych z danymi i zapewnienia płynnego działania zintegrowanych systemów.

Współpraca i komunikacja:
    Ścisła współpraca z analitykami biznesowymi, architektami danych i innymi interesariuszami w celu zrozumienia i zaspokojenia potrzeb dotyczących danych.
    Komunikowanie statusu projektów, ryzyk i problemów odpowiednim interesariuszom.

Kwalifikacje:
Wykształcenie:
    Tytuł licencjata z informatyki, systemów informacyjnych lub pokrewnej dziedziny. Tytuł magistra będzie dodatkowym atutem.

Doświadczenie:
    3-5 lat doświadczenia w rozwoju ETL, integracji danych lub inżynierii danych.
    Doświadczenie związane z oprogramowaniem AB Initio będzie dodatkowym atutem
    Doświadczenie w projektach integracji systemów, obejmujących wiele źródeł i docelowych systemów danych.

Umiejętności techniczne:
    Biegłość w SQL i systemach zarządzania bazami danych (np. Oracle, SQL Server, DB2).
    Znajomość języków skryptowych (np. Python, Shell Scripting).
    Zrozumienie koncepcji i architektur hurtowni danych.
    Wiedza na temat zarządzania danymi, jakości danych i zasad bezpieczeństwa danych.

Umiejętności miękkie:
    Silne umiejętności rozwiązywania problemów i dbałość o szczegóły.
    Doskonałe umiejętności komunikacyjne i współpracy.
    Zdolność do samodzielnej pracy oraz pracy w zespole w dynamicznym środowisku.

Preferowane kwalifikacje:
    Doświadczenie w Ab Initio lub powiązanych narzędziach ETL.
    Doświadczenie z platformami integracji danych w chmurze (np. AWS, Azure).
    Znajomość technologii big data (np. Hadoop, Spark).

Praca stacjonarna: Bielsko-Biała, Kraków, Rzeszów, Warszawa

Dział

Financial Technology Services (FTS-P)

Twój potencjalny przełożony

Michał Walerowski
Business Unit Director

Kraków