Java Developer (algorithmic trading)

Warszawa · MM_IT Dev

Oferty pracy     Java Developer (algorithmic trading)

Jesteśmy firmą z branży fintech, tworzącą zaawansowane systemy transakcyjne dla rynku Forex, kontraktów CFD, kryptowalut oraz akcji. Współpracujemy z klientami z całego świata - w tym największymi brokerami Forex i najbardziej znanymi giełdami kryptowalut. Posiadamy swoje biuro w Warszawie i Poznaniu.

W ramach jednego z naszych głównych projektów, zajmujemy się budową algorytmów z zakresu High Frequency Tradingu. Algorytmy te każdego dnia obracają kryptowalutami wartymi miliony dolarów. Nasze aplikacje, w których każda milisekunda ma kluczowe znaczenie, przetwarzają gigabajty danych aby podejmować optymalne decyzje związane z zawieranymi transakcjami.  Tworzone przez nas algorytmy są kluczowym na rynku kryptowalut dostawcą płynności (market makerem), a głównym ich zadaniem jest wzbogacenie rynku o płynność, potrzebną aby klienci giełd kryptowalutowych mogli sprzedawać lub kupować waluty po jak najlepszych cenach. Nasze rozwiązania są wykorzystywane na giełdach z aż pięciu kontynentów. Każdego miesiąca staramy się zwiększać nasz udział w tym niezwykle konkurencyjnym rynku, wśród rywalizujących ze sobą market makerów. Jesteśmy aktywnym uczestnikiem DEXów (Decentralized Exchange) oraz innych rozwiązań dziedziny z rozproszonych finansów (DeFi). Członkowie naszego zespołu, nierzadko pasjonaci technologii blockchain oraz kryptowalut, każdego dnia zapoznają się z nowinkami tej nowej, dynamicznie rozwijającej się części sektora finansowego.

W związku z szybkim rozwojem naszego zespołu poszukujemy do oddziału w Warszawie osób na stanowisko

Miejsce pracy: Warszawa, ul. Królewska 18 (biuro w centrum miasta), praca stacjonarna.

Wynagrodzenie: zależne od umiejętności i doświadczenia Kandydata.
W przypadku kontraktu B2B: 15 000 - 23 500 zł netto na fakturze - do ustalenia.

Wymagania

Szukamy osób, które:

  • posiadają wykształcenie wyższe lub są w trakcie studiów,
  • posiadają praktyczną wiedzę na temat Javy,
  • są otwarte na rozwój w zakresie technologii, które posiadamy: Akka, JUnit, Maven, Spring, Python, Cassandra, PostgresSQL, Influx, ElasticSearch, Grafana, Jenkins, GitLab, JIRA, Confluence, SLack, Agile,
  • potrafią pisać czysty, testowalny kod,
  • znają zagadnienia sieciowe oraz wielowątkowe,
  • mają wiedzę na temat baz danych,
  • znają wzorce projektowe i potrafią je optymalnie wykorzystywać,
  • posiadają wysoko rozwinięte zdolności analityczne, otwarty umysł oraz są gotowe do nieszablonowego myślenia,
  • chcą się rozwijać i chętnie współpracują w zespole,
  • znają język angielski na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację,
  • interesują się lub chcą rozpocząć swoją karierę w obszarze tradingu na rynku kryptowalut.

Obowiązki

W ramach projektu przyszły pracownik będzie miał również możliwość:
  • rozwoju nowych funkcjonalności w systemie rozproszonym,
  • rozwoju w programowaniu aplikacji czasu rzeczywistego - analiza wydajności oraz opóźnień między aplikacjami, wprowadzanie optymalizacji,
  • wykorzystywania koncepcji programowania reaktywnego,
  • zapoznania się z tematem kolokacji,
  • decydowania o użytych technologiach,
  • rozwiązywania problemów oraz proponowania własnych pomysłów, ponieważ wysoko cenimy samodzielność, kreatywność i otwartość na wdrażanie nowych rozwiązań naszych pracowników,
  • dogłębnego poznania technologii blockchain oraz nowinek z zakresu DeFi,
  • zdobywania wiedzy z branży tradingowej poprzez m.in. permanentną współpracę z quantami oraz traderami,
  • szybkiego rozwoju poprzez korzystanie z nowoczesnych technologii w środowisku pracy dalekim od skostniałej struktury i kultury korporacyjnej.

Oferujemy

Dlaczego warto z Nami pracować?
  • osobom pracującym u nas na kontrakcie B2B oferujemy 30 dni płatnej przerwy od świadczenia usług, a w przypadku osób na umowie zlecenie - 24 dni,
  • pracujemy w nowoczesnym biurze w centrum Warszawy z dogodnym dojazdem komunikacją miejską. Zapewniamy elastyczne warunki prac pod kątem godzin,
  • oferujemy naszym Pracownikom możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu dzięki karcie Multisport,
  • choć nie jesteśmy korporacją i panuje u nas nieformalna atmosfera to kluczem naszej silnej pozycji na rynku jest wysoce profesjonalna postawa oraz zaangażowanie naszych teamów,
  • jesteśmy otwarci na współpracę z osobami z różnych części Polski, dlatego wspieramy ich relokację do Warszawy poprzez pakiet relokacyjny,
  • inwestujemy w rozwój zawodowy. Posiadamy budżet szkoleniowy, z którego każdy pracownik może skorzystać po okresie próbnym,
  • wszyscy pracownicy, niezależnie od stażu pracy i formy zatrudnienia, mają dostęp do pakietu prywatnej opieki medycznej Lux Med, który w całości opłaca firma,
  • każdego roku organizujemy weekendowy wyjazd integracyjny, który jest pełen różnorodnych atrakcji, tak aby każdy mógł się dobrze bawić i zrelaksować,
  • mamy "Pizza Fridays" oraz często organizujemy wyjścia integracyjne,
  • nie mamy dress code'u,
  • celebrujemy ważne dni życia naszych pracowników,
  • jesteśmy otwarci na pomysły i inicjatywny naszych pracowników takich jak: akcje charytatywne, benefity, itp.,
  • dbamy o zdrowie, dlatego od poniedziałku do piątku mamy owoce w firmie,
  • lubimy sport, dlatego zebraliśmy drużynę piłkarską i gramy w Elit Lidze (https://elitliga.pl/druzyna/292).

Zainteresowała Cię? Prześlij do nas swoje CV - chętnie Cię poznamy!

Etapy procesu rekrutacji?

  1. Wyślij CV
  2. Rozmowa telefoniczna
  3. Spotkanie bezpośrednie + live coding
  4. Feedback
  5. Oferta

Informujemy, że Administratorem danych jest spółka Match-Trade Technologies sp z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-103), ul. Królewska 18 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000749554 (dalej jako "Administrator"). Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a, b, c i f Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Odmowa podania danych obowiązkowych może skutkować brakiem możliwości przeprowadzenia procesu rekrutacji. Administrator przetwarza dane obowiązkowe na podstawie ciążącego na nim obowiązku prawnego, zaś w zakresie danych dodatkowych podstawą przetwarzania jest zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia postępowania rekrutacyjnego i przez okres możliwości dochodzenia ewentualnych roszczeń, a w przypadku wyrażenia zgody na udział w przyszłych postępowaniach rekrutacyjnych - do czasu wycofania tej zgody. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może zostać wycofana w dowolnym momencie, wysyłając prośbę na: [email protected]. Pełny tekst polityki prywatności dla procesu rekrutacji znajduje się TUTAJ.

Tryb pracy

Stacjonarnie: Warszawa

Stanowisko

Java Developer

Dział

MM_IT Dev

Osoby kontaktowe

Sandra Matuszak
Senior IT Recruiter

Warszawa