Crypto - Algo - Trading Specialist

Warszawa · MM_Trading

Oferty pracy     Crypto - Algo - Trading Specialist

Firma Match-Trade Technologies została założona w 2013 roku i szybko rozrosła się z 3 do ponad 200 osób. Jako uznany w branży fintech skupiający się na HFT (High-Frequency Trading), gdzie liczy się każda mikrosekunda, Match-Trade jest wiodącym europejskim twórcą technologii handlu algorytmicznego w przestrzeni aktywów cyfrowych. Nasze oprogramowanie odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu odpowiedniej płynności i wolumenów. W ramach jednego z naszych projektów nasze algorytmy są aktywne na ponad 35 giełdach i licznych platformach handlowych, w tym na niektórych z najbardziej znanych firm w przestrzeni kryptowalut. Członkowie naszego zespołu, nierzadko pasjonaci technologii blockchain oraz kryptowalut, każdego dnia zapoznają się z nowinkami tej nowej, dynamicznie rozwijającej się części sektora finansowego. Aktualnie do naszego zespołu tradingowego poszukujemy osoby na stanowisko

Miejsce pracy: Warszawa, praca stacjonarna

Wymagania

Od naszych Kandydatów oczekujemy:
  • Wyższego wykształcenia lub statusu studenta (preferowane kierunki matematyka, finanse, ekonomia, analiza danych, metody ilościowe lub pokrewne);
  • Prywatnego lub zawodowego doświadczenia w tradingu na rynkach tradycyjnych lub  kryptowalut;
  • Podstawowej wiedzy z zakresu finansów i kryptowalut, a także znajomości aktualnych trendów rynkowych;
  • Silnie rozwiniętych umiejętności analitycznych oraz myślenia przyczynowo - skutkowego;
  • Znajomości języka angielskiego pozwalającej na samodzielne zdobywanie wiedzy oraz swobodną komunikację;
  • Ponadprzeciętnej orientacji na rozwój oraz ciekawości przy odkrywaniu tradingu algorytmicznego i market makingu;
  • Podstawowej znajomości SQL oraz baz danych z perspektywy użytkownika;
  • Otwartości do pracy w zespole;
  • Dbałości o szczegóły i precyzję przy wykonywaniu zadań.

Mile widziane:
  • Chęci i gotowości do pracy poza wyznaczonymi godzinami;
  • Znajomość zagadnień związanych z market makingiem oraz high-frequency trading (HFT);
  • Umiejętność programowania w Java/ JS/ Python;
  • Znajomość terminalu Linuxa;
  • Zainteresowanie statystyką/ ekonometrią/ teorią gier.

Obowiązki

Osoba, która dołączy do zespołu będzie odpowiedzialna za:
  • Monitorowanie systemów kwotujących na rynku kryptowalut oraz dostosowywanie parametrów w algorytmach tradingowych;
  • Zarządzanie kapitałem i ryzykiem, a także szukanie nieefektywności na rynku kryptowalut w czasie rzeczywistym;
  • Research i śledzenie trendów na rynku kryptowalut;
  • Analizę wyników, proponowanie zmian oraz usprawnień systemu w celu maksymalizacji zysków;
  • Współpracę z zespołami developerów i quantów przy implementacji oraz testowaniu nowych strategii tradingowych;
  • Komunikację z giełdami kryptowalut.

Oferujemy

Dlaczego warto z Nami pracować?

Oferujemy praktyczny wgląd oraz możliwość zgłębienia jednej z najbardziej ekscytujących i najszybciej rozwijających się branż na świecie. Nasz projekt ze względu na skalę oraz dynamikę rozwoju jest unikalny dla tej części Europy. Bardzo mocno stawiamy na merytokratyczne podejście oraz ograniczenie biurokracji do niezbędnego minimum.

W naszym zespole, skoncentrowanym na High-Frequency Tradingu (HFT), codziennie stawiamy czoła wyzwaniom rynków finansowych, w których każda mikrosekunda ma ogromne znaczenie. Nasze algorytmy na giełdach sześciu kontynentów i największych DEXach, dostarczają potrzebną płynność oraz kwotowania w najbardziej kluczowych i dynamicznych momentach. Staramy się wykorzystać każdą nieefektywność rynkową, która pozwoli zmaksymalizować zyski. Wiedza oraz praktyczne zrozumienie działania tradingu algorytmicznego jest zwykle niedostępna dla przeciętnego uczestnika rynków finansowych zarówno tradycyjnych jak i crypto. Jednocześnie dla wybranych projektów z branży crypto świadczymy usługi designated market makera (DMM), co daje unikalną szansę na poznanie crypto projektów oraz jego twórców.

Ponadto:
  • Osobom pracującym u nas na kontrakcie B2B oferujemy 30 dni płatnej przerwy od świadczenia usług, a w przypadku osób na umowie zlecenie - 24 dni;
  • Pracujemy w nowoczesnym biurze w centrum Warszawy z dogodnym dojazdem komunikacją miejską. Zapewniamy elastyczne warunki pracy pod kątem godzin;
  • Oferujemy naszym Pracownikom możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu dzięki karcie Multisport;
  • Choć nie jesteśmy korporacją i panuje u nas nieformalna atmosfera to kluczem naszej silnej pozycji na rynku jest wysoce profesjonalna postawa oraz zaangażowanie naszych teamów;
  • Jesteśmy otwarci na współpracę z osobami z różnych części Polski, dlatego wspieramy ich relokację do Warszawy poprzez pakiet relokacyjny;
  • Inwestujemy w rozwój zawodowy. Posiadamy budżet szkoleniowy, z którego każdy pracownik może skorzystać po okresie próbnym;
  • Wszyscy pracownicy, niezależnie od stażu pracy i formy zatrudnienia, mają dostęp do pakietu prywatnej opieki medycznej Lux Med, który w całości opłaca firma;
  • Każdego roku organizujemy weekendowy wyjazd integracyjny, który jest pełen różnorodnych atrakcji, tak aby każdy mógł się dobrze bawić i zrelaksować;
  • Mamy "Pizza Fridays" oraz często organizujemy wyjścia integracyjne;
  • Nie mamy dress code'u;
  • Celebrujemy ważne dni życia naszych pracowników;
  • Jesteśmy otwarci na pomysły i inicjatywny naszych pracowników takich jak: akcje charytatywne, benefity, itp.;
  • Dbamy o zdrowie, dlatego od poniedziałku do piątku mamy owoce w firmie;
  • Lubimy sport, dlatego zebraliśmy drużynę piłkarską i gramy w Elit Lidze (https://elitliga.pl/druzyna/292).

Zainteresowała Cię? Prześlij do nas swoje CV - chętnie Cię poznamy!

Informujemy, że Administratorem danych jest spółka Match-Trade Technologies sp z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-103), ul. Królewska 18 wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000749554 (dalej jako "Administrator"). Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a, b, c i f Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Odmowa podania danych obowiązkowych może skutkować brakiem możliwości przeprowadzenia procesu rekrutacji. Administrator przetwarza dane obowiązkowe na podstawie ciążącego na nim obowiązku prawnego, zaś w zakresie danych dodatkowych podstawą przetwarzania jest zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia postępowania rekrutacyjnego i przez okres możliwości dochodzenia ewentualnych roszczeń, a w przypadku wyrażenia zgody na udział w przyszłych postępowaniach rekrutacyjnych - do czasu wycofania tej zgody. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może zostać wycofana w dowolnym momencie, wysyłając prośbę na: [email protected]. Pełny tekst polityki prywatności dla procesu rekrutacji znajduje się TUTAJ.

Tryb pracy

Praca stacjonarna
Praca stacjonarna: Warszawa

Dział

MM_Trading

Osoby kontaktowe

Sandra Matuszak
Senior IT Recruiter

Warszawa